Opis zajęć

bodyART ® – to forma fitness z nurtu Body and Mind, została stworzona i opracowana przez Roberta Steinbachera - jednego z najbardziej popularnych i uznanych prezenterów fitness na scenie międzynarodowej. bodyART™ to wszechstronna i precyzyjnie opracowana metoda treningu funkcjonalnego. Jest kombinacją zdobyczy zachodniej nauki i starożytnej yogi. W ćwiczeniach wykorzystuje techniki efektywnego napinania, rozluźniania i wydłużania mięśni, na których bazuje nowoczesna fizjoterapia (rdzeniowy łuk odruchowy, recyprokalne hamowanie, facilitację, kokontrakcję). Istotną częścią ćwiczeń bodyART jest koordynacja oddechu z ruchem oraz wkodowanie prawidłowego wzorca ruchowego w mapę mózgu.

Artykuł o bodyART ®

http://www.sadeczanin.info/sport-i-zdrowie,8/bodyart-modny-fitness-dla-wymagajacych,69555#.VO2EE9inDDc

Zachęcamy do obejrzenia filmu o bodyART ® Marta Tymoszewicz - Bednarz współwłaścicielka i szkoleniowiec polskiej szkoły bodyART ® Roberta Steinbachera opowiada o swojej pasji https://www.youtube.com/watch?v=3M8TxCRlkyMBODY BALL - zajęcia z wykorzystaniem fizjopiłek, taśm Thera-Band, tubingów, poduszek do ćwiczeń równoważnych. Zawiera bardzo ciekawe ćwiczenia wzmacniające, które usprawniają funkcjonowanie stawów i mięśni, zwłaszcza kręgosłupa. Nietypowe podłoże piłki przynosi ulgę kręgosłupowi, którego dysfunkcje nie są utrudnieniem dla wykonywania ćwiczeń. Program adresowany jest zwłaszcza do osób z siedzącym trybem pracy lub wymagającym utrzymania przez długi czas jednej pozycji wywołującej niekorzystne napięcia mięśni oraz do tych, którzy po długim okresie czasu powracają do aktywności fizycznej. Body Ball w bezpieczny i efektywny sposób pozwoli na wzmocnienie i ukształtowanie ładnych mięśni, lepsze samopoczucie oraz utratę zbędnych kilogramów.DANCE - AEROBIK - zajęcia taneczne , proste kroki, proste choreografie, świetna zabawa. Dla wszystkich, którzy lubią tańczyć.STEP - układ choreograficzny wykonywany przy wykorzystaniu specjalnej platformy -stepu zwiększającej intensywność i wzmagającej pracę mięśni pośladków i kończyn dolnych. w zależności od stopnia zaawansowania choreografie składają się z prostych lub bardziej złożonych kroków, których wykonywanie wpływa na poprawę koordynacji pamięci ruchowej.

(Grupa do 20 osób). NIE NADAJE SIĘ DLA OSÓB Z BÓLAMI KRĘGOSŁUPA.PILATES (FLOW i POWER) - bezpieczny i skuteczny system ćwiczeń. Wymaga niezwykłej współpracy umysłu i ciała. Technika ta jest idealna dla osób z bólami kręgosłupa, usprawnianych po wypadkach. Cel: tworzenie prawidłowych wzorców ruchowych. Ćwicząc Pilates ciało uzyskuje właściwą jędrność i elastyczność, brzuch staje się bardziej płaski, kończyny dłuższe, plecy mocniejsze, sylwetka staje się smukła jak u tancerza. Zajęcia przeznaczone dla osób w każdym wieku. Ćwiczenia dostosowane są do indywidualnych możliwości, rozwijają sylwetkę pełną wdzięku i elegancji doprowadzając ciało do pełnej sprawności. PILATES dzielimy na FLOW – zajęcia wolniejsze i POWER – zajęcia bardziej dynamiczne. (Grupy do 15 osób).ZDROWY KRĘGOSŁUP– trening skoncentrowany na profilaktykę bólów i przeciążeń kręgosłupa. Zajęcia oparte na ćwiczeniach wzmacniających, oddechowych i rozciągających, wpływają pozytywnie na ból w okolicach kręgosłupa, bioder i karku. Regularne treningi wzmacniają poszczególne odcinki szkieletu mięśniowego, redukują przykurcze mięśniowe i kształtują poprawną postawę przyjazną kręgosłupowi. Dodatkowo wzmacniają mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków.

Zajęcia polecane jako kontynuacja warsztatów SZKOŁY KRĘGOSŁUPA.

Designed with Mobirise